Forum Prawne, Darmowe Porady Prawne, Pomoc i Informacja Prawna
Bezpłatne porady Prawne - www.forum-prawne.com.pl

Prawa Konsumenckie - odrzucona reklamacja na obuwie

Bazyliszka - 5 Wrzesień 12, 11:32
Temat postu: odrzucona reklamacja na obuwie
Witam,

10.04.2012 zakupiłam skórzane mokasyny z klamerką na przodzie, która 14.08.2012 niestety odpadła podczas chodzenia (buty baardzo podobne do tych: http://zebra-buty.pl/model/1003-mokasyny-bayla i w podobnej cenie, z tymże mocowanie klamerki nieco delikatniejsze). Niestety element z mocowania, który odpadł był tak mały, że nie udało mi się go znaleźć. Zresztą nawet sama nie dałabym rady tego naprawić, bo to był dość cienki element metalowy.

16.08.2012 złożyłam do sklepu reklamację w której zapisano: "złamana klamerka (zapięcie) w lewym bucie". W żadaniach nabywcy wpisane zostały następujące uwagi (w kolejności): 1. naprawa, 2. wymiana na nową parę, 3. zwrot gotówki".

Odpowiedź na zgłoszenie reklamacyjne niestety negatywną otrzymałam 30.08.2012 razem z opinią rzeczoznawcy, która brzmi następująco:

"Po dokonaniu szczegółowych oględzin obuwia będącego przedmiotem reklamacji Pani... stwierdzam:
Reklamacji podlegają wyłącznie wady ukryte w początkowym stadium uszkodzenia i wynikacjące z przyczyn technologiczno-materiałowych. Podst. prawna Dz. Ustaw z dnia 27 lipca 2002.
Złamana klamerka w lewym bucie - tak klient zgłosił niezgodność towaru z umową. Uszkodzenia mechaniczne tak jak w tym przypadku nie podlegają reklamacji. Poza tym obuwie oddane do reklamacji jest niekompletne, brak elementu klamry.
Reklamacja niesłuszna".


Przyznam się szczerze, że z nauką prawa za dużo do czynienia nie miałam, ale i tak wydaje mi sie, że ta opinia nie jest tak naprawdę odpowiedzią na moją reklamację. Przedstawię może swoje wątpliwości, co do których proszę o pomoc:
1) jak na moje, złamanie metalu trzymającego klamerkę wynika z wady materiałowo - technologicznej
2) podstawa prawna nie jest kompletna - brakuje ustawy na którą się rzekomo powołuje rzeczoznawca
3) nie bardzo rozumiem co w tym przypadku oznaczać może uszkodzenie mechaniczne? Stało się to podczas zwykłego użytkowania obuwia (chodzenia) a nie w wyniku innych czynników
4) obuwie jest niekompletne, ponieważ jak to zostało zaznaczone w piśmie reklamacyjnym but 'uszkodził się' w trakcie użytkowania, czyli chodzenia - niemożliwością jest odnalezienie małego metalowego elementu na chodniku w środku miasta, gdy dokładnie nie wiadomo w którym momencie pękł element mocujący klamrę.
5) nie zgłaszałam niezgodności towaru z umową - no chyba, że automatycznie tak się dzieje przy reklamacji obuwia.


Czy możecie mi Państwo poradzić co mam w tej sytuacji zrobić? Pisać odwołanie? Dodam, że sprzedawczyni w sklepie stwiedziła, że nie mam co walczyć dalej bo sklepy i tak bardzo często odrzucają odwołania powołując się na wcześniejszą opinię rzeczoznawcy. Problem tylko jeden... ja chcę zawalczyć, bo szczerze mówiąc kwota wydana na obuwie nie była dla mnie mała.

Będę wdzięczna za radę.

Pozdrawiam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group